KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12022623
*
nr 1202 2623
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Teckning, Landskap med kor, signerad, papper, bladets mått: 32x42 cm, löst blad
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:19:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 18:13:16
1
100 kr
10/9 19:32:41
2
200 kr
10/9 20:13:22
1
200 kr
10/9 20:13:22
2
200 kr (Budbetjänt)
10/9 20:14:38
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Läs mer om Louis Noirot
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskap med kor louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Louis Noirot
nr 1202 2623
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Teckning, Landskap med kor, signerad, papper, bladets mått: 32x42 cm, löst blad
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 18:13:16 | 1 | 100 kr |
10/9 19:32:41 | 2 | 200 kr |
10/9 20:13:22 | 1 | 200 kr |
10/9 20:13:22 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/9 20:14:38 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.Läs mer om Louis Noirot
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskap med kor louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14